Galeria plastyczna im. K. Gryc
 

2017/2018

Jesienny piknik i szyszkowe arcydzieła.

news

Uczniowie klasy II wraz z wychowawcą zostali zaproszeni na ciekawe zajęcia do swojej koleżanki Nadii Wita. Wyruszyliśmy wcześnie rano leśną ścieżką, pod opieką wychowawczyni pani Mirelli Rudolf i pani woźnej Heli Wiesiołek. Podczas około 45 minutowego spaceru leśną ścieżką mieliśmy okazję do gruntownej powtórki wiadomości o lesie, zdobytych podczas lekcji. Jak się okazało bardzo dobrze potrafiliśmy określić poszczególne warstwy lasu oraz rozpoznać gatunki roślin w nich występujące na żywych okazach napotkanych po drodze.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy ugoszczeni pysznym śniadaniem. Sami też pomagaliśmy przygotować kanapki i ze smakiem zajadaliśmy domowe naleśniki przygotowane przez mamę Nadii, bo długi spacer zaostrzył wszystkim apetyty. Następnym punktem programu były zajęcia plastyczne. Wykonaliśmy całą rodzinkę jeży z masy solnej i patyczków, zwierzęta i ptaki leśne z szyszek, kawałków kory oraz żołędzi a także zwierzątka z polnych kamyków pomalowanych farbkami. Podczas twórczej pracy przeczytaliśmy informacje o życiu i zwyczajach jeży oraz przypomnieliśmy sobie jak rozróżnić ssaki, ptaki, gady i płazy. Mali przyrodnicy doskonale orientowali się co to znaczy żyć ekologicznie - czyli żyć tak, aby nie krzywdzić przyrody.


Później przyszedł czas na poszukiwanie ukrytego ziemniaka. Wszyscy rozbiegli się po ogrodzie i zaglądali w każdy zakamarek w poszukiwaniu ziemniaka owiniętego sreberkiem. Zwyciężyli chłopcy, ale dziewczynki poprosiły o rewanż i zremisowały. Na zakończenie miłego jesiennego spotkania piekliśmy kiełbaski na grillu, ładnie zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy w podzięce gospodyni spotkania i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. To był wspaniały dzień. Nasze prace zdobią teraz korytarz szkolny a my jesteśmy dumni z naszej jesiennej ekspozycji.

foto_9foto_8foto_7foto_6foto_5foto_4foto_3foto_2foto_10foto_1
  • Data aktualizacji: 2018-10-12 21:22
  • |
  • Licznik odwiedzin: 665 626