Galeria plastyczna im. K. Gryc
 

Z życia szkoły

Plener plastyczny - Sztuka Wody

news

20 września uczniowie klasy VI pod opieką pani Urszuli Serafin-Noga uczestniczyli w plenerze plastycznym Sztuka Wody -zadanie finansowane w ramach działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność".
Z samego rana pojechaliśmy na tereny stawów rybnych Lokalnej Grupy Rybackiej "Opolszczyzna" w Biestrzynniku, gdzie odbywał się plener. Najpierw wybraliśmy się na długi spacer groblą wzdłuż stawów, podczas którego mieliśmy okazję zaobserwować roślinność wodną i nadwodną oraz pstrągi witające nowy dzień skokami ponad lustro wody. Wokół stawów rozmieszczone były tablice informacyjne z wiadomościami na temat gatunków chronionych zwierząt i roślin, które można tutaj napotkać w ich naturalnym środowisku. Poranna mgła i rozświetlona promieniami słońca tafla wody niby lustro odbijająca okalające ją drzewa i nadbrzeżne trzciny malowały takie pejzaże, że z ochotą zabraliśmy się potem do twórczej pracy. W przerwie śniadaniowej uczestnicy pleneru zostali ugoszczeni pysznym wędzonym pstrągiem.
Wszystkie powstałe podczas pleneru prace będą pokazane w listopadzie na wystawie w Domu Kultury w Ozimku, który był koordynatorem tych działań.
Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom za umożliwienie nam udziału w tym ciekawym przedsięwzięciu edukacyjno-artystycznym

foto_9foto_8foto_7foto_5foto_4foto_3foto_2foto_1foto_6
  • Data aktualizacji: 2019-06-18 20:18
  • |
  • Licznik odwiedzin: 797 786