Galeria plastyczna im. K. Gryc
 

Z życia szkoły

Dzień Edukacji Narodowej

news

W piątek 12 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji najmłodsi uczniowie ,,0” zaprezentowali się w wierszu Jana Brzechwy pt. ,,Na straganie” oraz wspólnie zaśpiewali piosenkę ,,Kolorowe światła”. Uczniowie klasy IV b przygotowali obrady Rady Uczniowskiej, która w nieco żartobliwy sposób dyskutowała na temat uczniowskich problemów.

Samorząd Uczniowski złożył życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły, następnie zaprosił na występ taneczny uczennic klasy VIII. Laura Mazur z klasy VII zaśpiewała piosenkę ,,Otwórz serce”, natomiast Daria Cichoń z klasy IV b zagrała na skrzypcach utwór ,,Miś z laleczką”.

Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor Beata Bogacz - Woźniak wręczyła stypendia burmistrza najlepszym uczniom szkoły oraz złożyła życzenia wszystkim pracownikom. Do życzeń dołączyła się również Rada Rodziców, która podziękowała nauczycielom za cierpliwość, zrozumienie oraz trud włożony w wychowanie dzieci i młodzieży.

Po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany projekt ,,Z drugiej strony ławki”. Uczniowie klasy ósmej wspierani przez nauczycieli przejęli ich role. Od tygodni przygotowywali się do tego zadania planując lekcje dla młodszych kolegów. Najstarsi uczniowie poznali specyfikę pracy nauczyciela, dostrzegli także wiele problemów, które z punktu widzenia ucznia zupełnie inaczej wyglądają.

foto_9foto_8foto_7foto_6foto_5foto_4foto_3foto_2foto_14foto_13foto_12foto_11foto_10foto_1
  • Data aktualizacji: 2019-06-19 15:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 812 317