W ostatnich dniach uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczedrzyku odwiedzili Opole. Wycieczkę zorganizowała biblioteka szkolna, aby jeszcze bardziej zachęcić młodzież do czytania i zapoznać z księgozbiorem opolskich bibliotek. Celem wyjazdu były dwa oddziały Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, Oddział Główny przy ulicy Minorytów oraz Odział Dziecięco-Młodzieżowy przy Placu Kopernika.

Wyjazd był możliwy dzięki panu Arkadiuszowi Banikowi, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Udostępniono nam autobusy, wycieczka była więc nieodpłatna, a tym samym dostępna dla wszystkich uczniów.

Biblioteka przy ulicy Minorytów, to nowoczesny kompleks, który mieści między innymi Mediatekę. To miejsce wśród dzieci wzbudziło najwięcej emocji. Odbyła się ciekawa lekcja biblioteczna, zapoznano dzieci z wrzutnią - urządzeniem do zwracania książek, z automatem do wypożyczania książek, zajrzeliśmy także do archiwum.

W Bibliotece przy Placu Kopernika uczniowie zapoznali się z Dyskusyjnym Klubem Książki oraz wszystkimi atrakcjami, które przygotowuje biblioteka dla dzieci i młodzieży. Między innymi odbywają się tam spotkania dla dzieci i rodziców, na które serdecznie zapraszamy.

Po wizycie w obu oddziałach biblioteki znalazł się czas na lody na ulicy Krakowskiej i drobne przyjemności. Uczniowie przespacerowali się nadodrzańskimi bulwarami, posiedzieli na skwerze przy stawie Barlickiego i odwiedzili opolski amfiteatr. Wszystkim dodatkowym atrakcjom sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. W przyszłym roku planujemy kolejny wyjazd.

Anna Piechowska-Lichwała

News
News
Galeria
 do góry