25 listopada świętujemy dzień najukochańszej zabawki wszystkich dzieci – pluszowego niedźwiadka. Miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, smutków i radości. W dniu 25.11.2022r misiaki uczniów klas 0-VIII, opuściły swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z nimi do szkoły na całodzienne świętowanie.

Każdy uczeń z klas IV-VIII, który przyniósł pluszaka w tym dniu, mógł się uchronić od pytania, a uczniowie klas 0-III otrzymali słodki poczęstunek.

Z tej okazji odbyła się także cztery lekcje biblioteczne, które miały za zadanie przybliżenie historii powstania tej popularnej zabawki. Pluszowy miś powstał 120 lat temu, a święto ustanowiono w dniu urodzin Walta Disneya. Uczniowie opowiadali na lekcji o swoich zabawkach, otrzymali zadanie, aby porozmawiać w domu o ulubionych zabawkach swoich dziadków i rodziców. Pierwszaki na zajęciach z wychowawcą wykonały w grupach prace plastyczne – duże misie.

Organizatorzy Święta: Biblioteka Szkolna i Samorząd Uczniowski serdecznie dziękują wszystkim uczniom za tak liczny udział w świętowaniu, tego jakże miłego dnia

News
News
Galeria

Licznik odwiedzin

 do góry