"Lubię miodek, miodek, podkradam go pszczółkom.

Jedną łapką, drugą łapką, czasem wciągam rurką"

14 września w naszej szkole odbyły się warsztaty ”Pszczoły nasi mali przyjaciele”. Zerówkowicze i ich starsi koledzy z klas I- III przekonali się o tym, że pszczoły odgrywają w przyrodzie kluczową rolę i dlatego trzeba o nie dbać. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół - pszczół, które znajdowały się w specjalnym ulu.

Dzieci miały okazję poobserwować z bliska rój pszczół i próbowały wypatrzeć specjalnie oznaczoną królową. W trakcie zajęć okazało się, że wśród naszych uczniów jest kilku specjalistów pszczelarstwa, a w przyszłości, być może przyszłych pszczelarzy. Na zakończenie zajęć dzieci własnoręcznie wykonały świece z węzy pszczelej. Uczniowie otrzymali także pamiątkowe dyplomy, odznakę Młodego Pszczelarza oraz zabrały małe, co nieco do domu. Grupie Imago bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę.

News
News
Galeria

Licznik odwiedzin

 do góry