Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.

Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie aktywności wśród dzieci i młodzieży. Czytanie na głos dzieciom od wczesnego dzieciństwa wzbogaca słownictwo i wyobraźnię. Zdaniem psychologów dziecko, któremu czyta się na głos uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, ma chęć poznawania świata. Bardzo cenny jest też czas poświęcony na czytanie dziecku, w czasie, którego umacniają się więzi rodzinne.

Dzieci z zerówki i pierwszej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczedrzyku odwiedziły Filię Biblioteki w Szczedrzyku. Pani Sonia Piosek przybliżyła dzieciom pracę w bibliotece i sposób wypożyczania książek. Zaprezentowała nowości wydawnicze a wśród nich książki trójwymiarowe z przestrzennymi obrazkami, książki z ruchomymi elementami, które uczestnikom spotkania bardzo się podobały i wywołały wiele emocji. Następnie zaprosiła wszystkich do teatrzyku Kamishibai na bajkę pt. ”O zajączku, który nie chciał się dzielić”, oraz „Mądra kurka”. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z dzieckiem. Jest to technika czytania i prezentacji, wywodząca się z Japonii, którą najprościej można opisać, jako teatr obrazkowy.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę.

News
News
Galeria

Licznik odwiedzin

 do góry