5 października dzieci z zerówki i czwartej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczedrzyku wybrały się na przejażdżkę po lesie specjalną podwodą łowiecką w celu pozyskania informacji na temat życia zwierząt dziko żyjących w naszych lasach. Pan Dawid pokazał uczestnikom wycieczki paśniki i lizawki, objaśnił, na czym polega zimowe dokarmianie zwierzyny żyjącej w lasach oraz przekazał wiele ciekawych informacji na temat rozpoznawania śladów pozostawionych przez zwierzęta.

Kolejną niespodzianką było spotkanie z myśliwymi z koła łowieckiego „Szarak”. Uczestnicy spotkania mogli dokładnie poznać rolę myśliwego w życiu lasu, zdobyli ciekawe informacje o zwierzętach mieszkających w lesie, ich wyglądzie oraz warunkach w jakich żyją. Dzieci poznały sygnały myśliwskie pięknie zagrane na rogu pszczyńskim przez jednego z myśliwych. Na zakończenie uczniowie zostali poczęstowani pieczonymi kiełbaskami i słodkim poczęstunkiem oraz otrzymały miły upominek. Z myśliwymi pożegnaliśmy się słowami „Darzbór”. Tym powitaniem i pożegnaniem myśliwi życzą sobie udanego polowania. Oznacza ono również „niech cię bór obdarza, niech przynosi ci dary”. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły.

Serdecznie dziękujemy Państwu Dawidowi i Katarzynie Golomb , Myśliwym z Koła Łowieckiego nr 10 „Szarak” w Opolu oraz Nadleśnictwu Opole za piękną edukacyjną wyprawę do lasu.

Elżbieta Pluta, Beata Sojka

News
News
Galeria

Licznik odwiedzin

 do góry