W dniu 23.11.2023 r. w naszej szkole miało miejsce Śniadanie Mistrzów. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami paniami: Ewą Lalic, Joanną Piontek i Małgorzatą Cichoń przygotowywali zdrowy posiłek. Warsztaty poprzedzone były wcześniejszymi rozmowami na temat zasad zdrowego żywienia, zróżnicowanej diety, roli warzyw i owoców w codziennym odżywianiu, potrzeby regularnego nawadniania organizmu oraz unikania nadmiaru słodyczy i soli. Warsztaty były przeprowadzone związku z Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość samodzielnego przygotowania ulubionego posiłku. Nie zabrakło kolorowych warzyw i owoców, różnego rodzaju serów, jajecznic i innych smakołyków. Zostaliśmy również zaopatrzeni w różne rodzaje pieczywa, dzięki uprzejmości mamy uczennicy Emilii Czok, pracującej, na co dzień w jednej z opolskich piekarni. Przed przystąpieniem do kulinarnej przygody wszyscy uczestnicy pamiętali o dokładnym umyciu rąk i założeniu ochronnych fartuszków

Nasze Śniadanie Mistrzów jest również jednym z elementów kampanii organizowanej przez sieć sklepów Biedronka, w której Publiczna Szkoła w Szczedrzyku bierze udział.

News
News
Galeria

Licznik odwiedzin

 do góry