„Świeci gwiazdka migotliwie Narodził się Bóg prawdziwie, na świecie, na świecie, na świecie”

Pastorałką „Od serca do ucha” w dniu 22.12.2023 r. rozpoczęły się Jasełka w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczedrzyku, które są już tradycją i utrzymują wspaniałą atmosferę i świąteczny klimat. Corocznie przygotowuje je klasa I, tym razem przy wsparciu dziewczynek z kl. IV i VII oraz grupy przedszkolnej. Nasi mali artyści w pięknych strojach i z pełnym zaangażowaniem odtworzyli swoje role, prezentowali umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne.

Radosny i świąteczny nastrój udzielił się wszystkim zgromadzonym, a aktorzy podbili serca całej widowni, tym samym otrzymując gromkie brawa publiczności. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, warto, aby dzieci kontynuowały i zapoznawały się z jedną z najbardziej znanych tradycji bożonarodzeniowych, jakimi są Jasełka. Warto również wspomnieć, że za ich pomysłodawcę oraz twórcę uważany jest św. Franciszek z Asyżu. Odegrana inscenizacja dostarczyły wszystkim wielu wrażeń i wzruszeń, a do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz przybyli goście.

Dyrektor szkoły Pani Beata Bogacz-Woźniak podziękowała za występ, oraz życzyła wszystkim zebranym spokojnych, zdrowych i rodzinnych świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2024.

News
News
Galeria

Licznik odwiedzin

 do góry