Palmy z pachnącego ziela, pisanki, kraszanki, jajka malowane – nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek. Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom.

W czwartek 14. 03. 2024 w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców połączone z warsztatami plastycznymi pod tytułem „Tradycje i zwyczaje świąteczne”. Głównym celem zajęć było zapoznanie z obrzędowością w środowisku rodzinnym i symbolami wielkanocnymi oraz omówienie ich znaczenia.

Podczas omawianej prezentacji dzieci udzielały ciekawych odpowiedzi, wykazując się dużą znajomością tematu. Z przyniesionych elementów wraz z rodzicami wykonały piękne, ozdobione techniką decoupage jajka wielkanocne oraz okazałe wielkanocne palmy. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą.

Dziękujemy Pani Dyrektor Beacie Bogacz Woźniak za udział w naszym spotkaniu, rodzicom za liczne przybycie i aktywny udział w zaproponowanych zajęciach. Warsztaty prowadziły Elżbieta Pluta i Urszula Serafin Noga.

News
News
Galeria

Licznik odwiedzin

 do góry