Dwudziesty pierwszy marca, czyli Pierwszy Dzień Wiosny, to wyjątkowy dzień. Uczniowie nazywają go Dniem Wagarowicza i najchętniej właśnie wtedy uciekliby na wagary. Nasi uczniowie postanowili przywitać wiosnę w sposób wyjątkowy a Samorząd Szkolny zapewnił nam dzień pełen wrażeń. 21 marca odbył się Wiosenny Talent Show oraz konkurs na najpiękniejsze i najbardziej oryginalne wiosenne przebranie.

W tym roku tytuł, Najpiękniejszej Wiosenki” przypadł Emilii Dziubie z klasy pierwszej.

Kolejnym niezwykle ekscytującym punktem programu okazał się pokaz naszych szkolnych talentów. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień plastycznych, wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, akrobatycznych i nie tylko...

Jako pierwsi wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły – zerówkowicze w niezwykle energicznej choreografii tanecznej do hitu, Waka, waka”. Serca JURY skradł jednak Wiktor Wiench z klasy drugiej, który w ekspresowym tempie ułożył kostkę Rubika. Drugie miejsce otrzymała akrobatka – Lena Barć, na miejscu trzecim uplasował się zespół wokalno-taneczny z klasy trzeciej w składzie: Alicja Kubus, Wiktoria Gwiozda, Aleksandra Rajman oraz Oliwia Janikuła. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami zasponsorowanymi przez Radę Rodziców. Konferansjerkę do całej imprezy opracowała i poprowadziła w stylu wielkiego show Paulina Paluszczak, zaś współprowadzącym był Karol Halupczok. Pieczę nad nagłośnieniem i obsługą techniczną mieli uczniowie z klasy VII: Nico Jonczyk i Karol Golomb.

W trakcie uroczystości zostały także wręczone nagrody za udział w szkolnym konkursie recytatorskim dla klas I – III oraz w konkursie recytatorskim z języka niemieckiego. Nasze trzecioklasistki - Weronika Bronder oraz Hania Pyka reprezentowały szkołę w miejsko – gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego dla szkół podstawowych  Mały OKR 2024”, który odbył się 14 marca w Domu Kultury w Ozimku. Dziewczyny zajęły zaszczytne III miejsce.

W XXX edycji Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim pn. „Jugend trägt Gedichte vor – Młodzież recytuje poezję” Karol Borowski z klasy V zdobył I miejsce w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych a Zuzanna Hornik z klasy IV wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

News
News
Galeria

Licznik odwiedzin

 do góry