18 maja przypada rocznica urodzin patrona naszej szkoły. W tym dniu, co roku uroczyście obchodzimy Święto Szkoły - wspomnienie św. Jana Pawła II. Osiemnasty maja wypadł w tym roku w sobotę, więc apel w szkole odbył się dzień wcześniej. Uczniowie rozpoczęli dzień przemarszem kolumną ze sztandarem do kościoła parafialnego w Szczedrzyku i mszą świętą. Po mszy, w szkole odbył uroczysty apel, podczas którego mogliśmy zobaczyć krótkie przedstawienie.

W role ważnych postaci z życia papieża wcielili się chętni uczniowie z klas piątej i szóstej. Scenariusz do przedstawienia opracowała uczennica klasy VI Paulina Paluszczak. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną będącą nagraniem mappingu z ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie, miejsca, gdzie znajduje się słynne okno papieskie, z którego Jan Paweł II rozmawiał z wiernymi podczas swoich pielgrzymek do Polski. Na koniec zostały wręczone nagrody za konkurs na pracę plastyczną lub prezentację o naszym patronie.

W tym dniu pożegnaliśmy się z panią Elżbietą Plutą, która od września do 17 maja była wychowawczynią grupy przedszkolnej.

News
News
Galeria

Licznik odwiedzin

 do góry