Galeria plastyczna im. K. Gryc

2013/2014 - Z życia szkoły

XIII pielgrzymka Rodziny Szkół im Jana Pawła II Jasna Góra, 10 październik 2013

Pielgrz_news

10 października 2013 r. na  Jasnej Górze miała miejsce  XIII pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Już po raz kolejny uczestniczyli w niej uczniowie klasy VI z naszej szkoły. Wyruszyliśmy na nią pod przewodnictwem ks. Marcina Ogioldy oraz  opieką – p. Małgorzaty Rudolf i p. Anetty Gajda Janowskiej. Zaraz po przybyciu otrzymaliśmy śpiewniki, modlitwę do naszego patrona ze zdjęciem relikwiarza oraz krzyżyk z napisem „Jezu Ufam Tobie”. Poczet sztandarowy udał się na Wały Jasnogórskie a pozostali uczniowie przeszli na plac pod ołtarzem głównym.

O 1100  rozpoczęła się  Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych szkół, odprawiona pod przewodnictwem Wikariusza Biskupiego ks. Jana Kabzińskiego, prezesa Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” i Kustosza Sanktuarium Bł. Jana Pawła II reprezentującego ks. Kardynała Stanisława Dziwisza oraz naszego Duszpasterza Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika. Bezpośrednio po Mszy odczytana została modlitwa do Jana Pawła II, akt zawierzenia Matce Bożej - Królowej Polski oraz list do Ojca Świętego Franciszka.

 Na zakończenie odśpiewaliśmy hymn Rodziny Szkół Jana Pawła II i w tym czasie czuło się szczególną bliskość i więzi łączące zebranych – tych najmłodszych pielgrzymujących – przedszkolaków po studentów szkół wyższych; tych z naszych znanych województw i tych pielgrzymujących do tronu Jasnogórskiej Pani spoza granic Polski Wszyscy  uczestnicy pielgrzymki zgodnie stwierdzili, że wyjazd był jak najbardziej udany.

Stawiając  sobie wymagania, modlitwą, śpiewem i odpowiednim zachowaniem dawaliśmy świadectwo o nas samych.  Po zakończonej Mszy Świętej zmęczeni, ale w miłych nastrojach wyruszyli w drogę powrotną do domu.

Pielgrzymka_1Pielgrzymka_2
  • Data aktualizacji: 2018-08-31 14:53
  • |
  • Licznik odwiedzin: 647 339