Galeria plastyczna im. K. Gryc

2015/2016

Wycieczka do Warszawy

news

Dnia 2 i 3 czerwca klasy V i VI pojechały na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów.
Wyjechaliśmy 2-go czerwca o godz. 4: 30. Do Warszawy dotarliśmy około godziny 9: 30 i spotkaliśmy się z przewodnikiem przed Zamkiem Królewskim. Po zwiedzeniu zamku, przeszliśmy przez Stare Miasto, widzieliśmy Barbakan, byliśmy pod pomnikiem Małego Powstańca oraz Kilińskiego. Następnym punktem programu było Krakowskie Przedmieście, kościół Św. Anny, Pałac Prezydencki, Pomnik Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika. Spacerkiem doszliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie właśnie następowała zmiana warty. Potem pojechaliśmy autokarem pod Pałac Kultury i Nauki i wjechaliśmy na taras widokowy na trzydzieste piętro, skąd podziwialiśmy rozległą panoramę Warszawy.

Wraz z przewodnikiem pojechaliśmy autokarem do Parku w Łazienkach i tu zobaczyliśmy między innymi Pomnik Chopina, Pałac na Wodzie oraz Starą Pomarańczarnię. Następnie zmęczeni, ale pełni wrażeń dotarliśmy do hotelu, gdzie czekała na nas pyszna kolacja.

Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędziliśmy kilka godzin na fascynującej zabawie. Potem pojechaliśmy metrem do stacji Nowy Świat i przeszliśmy do Manufaktury cukierków, aby obejrzeć pokaz wyrobu lizaków i innych słodkości. Dla każdego dziecka czekała słodka pamiątka - paczka cukierków i lizak. W drodze powrotnej zjedliśmy posiłek w Mc Donald ‘s i w końcu zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do Szczedrzyka.

I. Grys

wycieczka_9wycieczka_7wycieczka_6wycieczka_5wycieczka_10wycieczka_11wycieczka_12wycieczka_13wycieczka_14wycieczka_2wycieczka_3wycieczka_1
  • Data aktualizacji: 2020-09-03 19:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 960 022