Galeria plastyczna im. K. Gryc

2015/2016

"Człowiek z pasją" - odwiedziny u przedszkolaków

news

Ostatnim gościem, który odwiedził grupę przedszkolną w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczedrzyku w ramach cyklu „Człowiek z pasją” w roku szkolnym 2015/2016 była Pani Agnieszka Bronder.

Działa ona w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie. Pani Agnieszka wraz ze swoim kolegą opowiedziała nam o ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaka. O tym, jak jednostka pomaga w czasie pożaru i innych adekwatnych do zakresu obowiązków sytuacjach jak np. kolizje drogowe, usuwanie konarów drzew, pomoc w poszukiwaniu zaginionych osób. Dzieci mogły usiąść w samochodzie pożarniczym, zobaczyć, w jaki sprzęt jest wyposażony. Dokładnie obejrzały wszystkie profesjonalne urządzenia. Każdy poczuł na swojej głowie, ile waży hełm strażacki. Uczniowie dowiedzieli się, że strażak musi być dobrze wyszkolony technicznie i sprawnościowo, gdyż ratuje życie, zdrowie i mienie ludzkie a przy tym ważne jest, aby sam zdrowy powrócił z akcji.

 Na zakończenie przypomnieliśmy sobie wszystkie numery alarmowe, które muszą być utrwalane, ponieważ ich znajomość jest niezbędna do niesienia pomocy. Jednak największą atrakcją tego spotkania był wąż strażacki, działanie, którego mógł wypróbować każdy przedszkolak. Na szczęście tego dnia była piękna pogoda a dzieci wykorzystały cały zbiornik wody! Pani Agnieszce serdecznie dziękujemy, za poświęcony czas. Z niecierpliwością czekamy na następnego „Człowieka z pasją”.

Małgorzata Cichoń

 

 

 

 

 

foto_8foto_7foto_6foto_5foto_4foto_3foto_2foto_1
  • Data aktualizacji: 2020-09-03 19:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 960 851