Galeria plastyczna im. K. Gryc

2017/2018

Warsztaty zdobienia jaj wielkanocnych

news

26 marca w ramach zajęć kółka plastycznego uczniowie klasy III b oraz II spotkali się na warsztatach zdobienia jaj wielkanocnych. Tym razem malowaliśmy świąteczne wzorki farbami akrylowymi na jajkach ze styropianu. Może styropianowe jajko to nie to samo, co prawdziwa wydmuszka, ale przynajmniej odpadła obawa, że gotowe udekorowane jajko może się potłuc. Młodzi artyści mogli podpatrywać i zainspirować się pięknymi pracami naszych twórczyń ludowych ze Szczedrzyka pań Renaty Janik i Haliny Knosala, które od lat pomagają nam w organizowaniu szkolnych warsztatów zdobienia wielkanocnych pisanek i podtrzymywaniu śląskich tradycji.

Panie rokrocznie odwiedzają naszą szkołę, służą radą i instruktażem młodym adeptom sztuki. Podczas naszych dwugodzinnych warsztatów powstało wiele kolorowych, wiosennych pisanek, które do świąt będą stanowić piękną dekorację na korytarzu szkolnym a potem każdy uczestnik będzie mógł zabrać swoje prace do domu do ozdoby świątecznego stołu.

Organizatorki warsztatów U. Serafin-Noga, Mirella Rudolf oraz Joanna Piontek serdecznie dziękują paniom Renacie Janik i Halinie Knosala za przyjęcie zaproszenia i pomoc w przeprowadzeniu zajęć.

foto_8foto_7foto_6foto_5foto_4foto_3foto_2foto_1
  • Data aktualizacji: 2021-05-05 22:21
  • |
  • Licznik odwiedzin: 985 387