Galeria plastyczna im. K. Gryc

2012/2013 - Z życia szkoły

Festiwal piosenki Mikrofon i ty

festiwal

4 czerwca uczniowie klasy III oraz z kółka artystycznego pojechali pod opieką pań Mirelli Rudolf, Urszuli Serafin- Noga i pani dyrektor na festiwal piosenki Mikrofon i Ty do Opola. Tegoroczna edycja konkursu była inspirowana jubileuszem 50-lecia Festiwali Polskiej Piosenki w Opolu, więc wszyscy uczestnicy wykonywali piosenki festiwalowe. My wykonaliśmy cztery piosenki. Klasa III brawurowo zaśpiewała „Dwudziestolatki” i „Konika na Biegunach”, zaś zespół kółka artystycznego zaśpiewał piosenkę „Pamiętajcie o ogrodach” i „Trzynastego”. W piosence „Pamiętajcie o ogrodach” interesującym wzbogaceniem było wykonanie instrumentalne fragmentów refrenu na skrzypcach (Anna Grabowski) i na saksofonie (Kamil Ćmikiewicz).

Wszystkie nasze wykonania tchnęły żywą radością ze śpiewania i autentyczną dobrą zabawą, więc zdobyły aplauz publiczności i uznanie JURY. Szczególnie podobał się Tobiasz Golec w wykonanej wokalnie ekspresyjnej solówce gitarowej. Nasze zespoły otrzymały trzy pierwsze miejsca, a zespół kółka artystycznego Grand Prix Festiwalu. Dodatkową wspaniałą niespodzianką, była nagroda Grand Prix dla Zosi Kędziory przyznana przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu za plastyczną pracę konkursową inspirowaną treścią piosenki „Konik na Biegunach”.

Tego dnia bardzo dobrze bawiliśmy się, słuchając festiwalowych piosenek w wykonaniu innych uczestników konkursu, podśpiewując z nimi festiwalowe piosenki i nagradzając wszystkich wykonawców oklaskami. To był dla nas wielki dzień, wróciliśmy do szkoły z dyplomami, medalami i pełni wrażeń.

Urszula Serafin-Noga

festiwal_piosenki_1festiwal_piosenki_2festiwal_piosenki_3festiwal_piosenki_4festiwal_piosenki.5_jpgfestiwal_piosenki_6festiwal_piosenki
  • Data aktualizacji: 2020-09-03 19:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 960 881