Galeria plastyczna im. K. Gryc

2012/2013 - Z życia szkoły

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

zakon_1

 

Uroczystość zakończenia tegorocznego roku szkolnego rozpoczęto mszą świętą w kościele w Szczedrzyku. Po mszy świętej uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do szkoły, gdzie w udekorowanej sali gimnastycznej rozpoczęto ceremonię zakończenia roku szkolnego 2012/2013. Na początku uroczystości został uroczyście wprowadzony sztandar szkoły, a uczniowie, nauczyciele i licznie przybyli rodzice zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Następnie wystąpiła pani dyrektor Beata Bogacz-Woźniak z krótkim przywitaniem zgromadzonych na sali gości. Po przywitaniu odchodząca klasa VI złożyła na sztandar ślubowanie, że będą godnie reprezentować naszą szkołę. Pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne dla rodziców za aktywną pracę na rzecz szkoły oraz rodzicom uczniów VI klasy wyróżniających się wzorowym zachowaniem i wysoką średnią na świadectwie. Zostały również wręczone stypendia naukowe dla najlepszych uczniów.

Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru klasie V, po czym nastąpiło wyprowadzenie sztandaru. Później przedstawiciele rady rodziców podziękowali pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom administracji oraz kuchni za współpracę w mijającym roku szkolnym. Nie zabrakło kwiatów i podziękowań ze strony rodziców odchodzącej klasy. Następnie uczniowie klasy VI przedstawili krótki pożegnalny program artystyczny, w którym dziękowali wszystkim nauczycielom uczącym w naszej szkole.

Po występie klasy VI młodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności muzyczno-wokalne. Jako pierwsi wystąpili uczniowie grupy zerowej. Wspaniale zatańczyli poloneza w rozbudowanym układzie choreograficznym, zdobywając aplauz kolegów oraz gości, uczniów przygotowała do występu pani Anita Grabowski. W następnej kolejności wystąpili uczniowie klasy III i zespół kółka artystycznego wykonując utwory przygotowane na festiwal piosenki „Mikrofon i ty”. Uczniowie trzeciej klasy wykonali piosenki: „Dwudziestolatki” i „Konik na biegunach”, a kółko muzyczne: „Pamiętajcie o ogrodach” Jonasza Kofty i znany przebój Kasi Sobczyk „Trzynastego”. Za festiwalowe wykonanie tych utworów klasa III uzyskała dwie pierwsze nagrody a zespół kółka artystycznego pierwszą nagrodę i Grand Prix Festiwalu.

Na pożegnanie absolwentów uczniowie klasy piątej przygotowali dla nich tradycyjnie birety, które w geście radości poszybowały w górę. Atmosfera na sali była przednia. Na zakończenie wystąpiła ponownie pani dyrektor dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowaną uroczystość oraz życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

zakon_2zakon_3zakon_4zakon_5zakon_6zakon_7zakon_8zakon_9zakon_10zakon_11
  • Data aktualizacji: 2020-09-03 19:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 960 835