Galeria plastyczna im. K. Gryc

2014/2015

Wycieczka do Wrocławia.

news

10 czerwca uczniowie klasy II, VI oraz 11 uczniów z klasy V pojechali na wycieczkę  do Wrocławia. W planie mieliśmy zwiedzanie Panoramy Racławickiej oraz Afrykarium - nowego pawilonu tematycznego we wrocławskim ZOO. O godzinie 6:30 wyjechaliśmy z centrum Szczedrzyka. Mimo tak wczesnej pory wszyscy uczestnicy wyjazdu stawili się punktualnie na miejscu zbiórki. Pierwszym punktem programu była Panorama Racławicka. 

Najpierw uczestnicy znaleźli się w tzw. Małej Rotundzie, gdzie na podświetlanej makiecie, zapoznali się z przebiegiem bitwy pod Racławicami. Tutaj mogli też zobaczyć, jak wyglądały mundury poszczególnych formacji wojskowych i chłopskich, zarówno ze strony polskiej jak i rosyjskiej. Potem udaliśmy się na platformę, z której mogliśmy podziwiać kunszt twórców tego ogromnego dzieła, którzy tak przekonująco potrafili odtworzyć nie tylko przebieg batalii, ale także pejzaż w którym bitwa się odbywała. Aranżacja pierwszego planu  potęgowała jeszcze optyczne złudzenie rozległej przestrzeni. Ten znakomity przykład polskiego malarstwa historycznego potrafił zachwycić nawet dzisiaj, w dobie trójwymiarowych animacji komputerowych, drukarek 3D i innych technicznych nowinek.

Potem udaliśmy się do wrocławskiego ZOO. Najmniej przyjemnym punktem wycieczki było stanie w tasiemcowej kolejce do Afrykarium, w oczekiwaniu na wejście, ale to co tam zobaczyliśmy wynagrodziło wszelkie trudy. Okna do podwodnego świata z kolorowymi ławicami ryb, tunel wodny, w którym morskie stworzenia: płaszczki i żółwie przepływały nam nad głowami, przejście pod wodospadem to tylko niektóre z atrakcji. Po zwiedzeniu Afrykarium poszliśmy oglądać na wybiegach i w pawilonach ssaki, ptaki, gady, płazy i owady z różnych stron świata. 

W ZOO mieliśmy także zaplanowane w grupach ciekawe zajęcia edukacyjne. Grupa młodsza uczestniczyła w zajęciach na temat ciekawostek z życia małp, a grupa starsza na temat życia na sawannie i sposobów dostosowania się różnych gatunków zwierząt do panujących tam warunków. Podczas zajęć okazało się, że nasi uczniowie mają sporą wiedzę przyrodniczą. Obie grupy otrzymały od prowadzących zajęcia pocztówki  z pięknymi zdjęciami z ZOO. Wycieczka nie byłaby w pełni udana bez wizyty w MCDonalds, gdzie uczestnicy podreperowali nadwątlone siły, ale znacznie ulżyli zasobności swoich portmonetek

Koło 19:30 cali, zdrowi i pełni wrażeń byliśmy z powrotem w Szczedrzyku. Wycieczkę zorganizowały: Mirella Rudolf i Urszula Serafin – Noga

wroc_9wroc_8wroc_7wroc_6wroc_4wroc_3wroc_2wroc_1wroc_5
  • Data aktualizacji: 2020-09-03 19:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 960 882