Galeria plastyczna im. K. Gryc

2014/2015

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 .

news

Po całym roku wytężonej pracy przyszedł czas na podsumowania, a potem na zasłużone wakacje dla uczniów, rodziców, kadry pedagogicznej i personelu szkoły. 26 czerwca o godzinie 9:00 w przystrojonej w wakacyjne akcenty sali gimnastycznej zebrała się cała szkolna społeczność. Po wprowadzeniu sztandaru i wykonaniu hymnu narodowego, głos zabrała pani dyrektor Beata Bogacz Woźniak. Podziękowała uczniom za pilną naukę, rodzicom za dobrą współpracę, gronu pedagogicznemu za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Potem szóstoklasiści, obecnie już absolwenci, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, że będą ją godnie reprezentować i dobrze wykorzystywać zdobytą tutaj wiedzę i umiejętności.

Następnym punktem programu było wręczenie nagród Burmistrza za osiągnięcia naukowe i sportowe, świadectw z wyróżnieniem oraz dyplomów i nagród za wzorową frekwencję. 

Nagrody burmistrza otrzymali: z klasy szóstej za osiągnięcia naukowe Tomasz Konieczko, Kerstin Ozimek, Daria Sieroszewska, Adam Wieszołek, Klaudia Wyżgała oraz za osiągnięcia sportowe Natalia Ledwoch. Z klasy piątej nagrody Burmistrza za osiągnięcia naukowe otrzymały: Marta Jastrzębska, Zofia Kędziora, Martyna Orlik i Julia R?hrich.

 1. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:
 • klasa VI: Vanessa Hornik, Tomasz Konieczko, Kerstin Ozimek, Paweł Przybyła, Daria Sieroszewska, Anna Wiench, Adam Wieszołek, Klaudia Wyżgała
 • klasa V: Natalia Bensch, Marta Jastrzębska, Zofia Kędziora, Martyna Orlik, Julia R?hrich, Jan Sobota
 • klasa IV: Mateusz Atamańczuk, Dominika Bronder, Paweł Halupczok, Krystian Knosala, Nicole Sobek, Paulina Stasiuk, Anna Wiesiołek
 • klasa III: Piotr Bloszczyk, Łukasz Konieczko, Paulina Kuboń, Wiktoria Mazur, Michał Silicki
 • klasa II: Karol Bloszczyk, Emilia Czyrnia, Natalia Feliks, Anna Fikus, Kevin Grytz, Laura Kaczmarzyk, Laura Mazur, Filip Nowak, Zuzanna Smolnik
 • klasa I a: Wiktoria Bonk, Adam Gajek, Nikola Maleska, Milena Posiewała, Julia Sowa Daria Wieszołek, 
 • klasa I b: Laura Chwalczyk, Milena Janikuła, Anna Klimas, Kamil Kołodziej

  Dyplomy i nagrody za wzorową frekwencję otrzymali: 

 • Julia Sowa I a, Daria Wieszołek I a, Kamil Kołodziej I b, Kevin Grytz II, Daria Golla II, Michelle Woschek II, Dominika Bronder IV, Nicole Sobek IV, Sandra Goldberg V i Bartłomiej Czyrnia VI

  Szczególne gratulacje odebrali absolwenci, którzy przez trzy lata nauki w klasach IV – VI otrzymywali świadectwa z wyróżnieniem i wzorowo się zachowywali: Tomasz Konieczko, Kerstin Ozimek, Daria Sieroszewska, Anna Wiench, Adam Wieszołek i Klaudia Wyżgała. Ich rodzice obecni na sali mogli być dumni ze swoich pociech.
 • Wraz z końcem roku szkolnego  nasza germanistka pani Krystyna Porzucek przeszła na emeryturę. Przez 15 lat pracy pani Krystyny w naszej szkole, byliśmy świadkami wielu sukcesów odniesionych przez naszych uczniów w olimpiadach języka niemieckiego oraz konkursach recytatorskich poezji i prozy w języku niemieckim. Nie mogliśmy się oprzeć wzruszeniu, kiedy pani dyrektor oficjalnie żegnała panią Krystynę, wszystkie klasy przygotowały dla pani Krysi wykonane przez siebie laurki, plakaty oraz żegnały ją kwiatami i owacją na stojąco.

  Później nastąpiło przekazanie sztandaru reprezentantom klasy piątej i wyprowadzenie pocztów sztandarowych, a następnie uczniowie klasy szóstej pożegnali szkołę specjalnie przygotowanym na tę uroczystość programem artystycznym. Kerstin Ozimek, we wzruszającym przemówieniu, podziękowała w imieniu absolwentów za opiekę i trud włożony w ich wychowanie. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o uczniach i wychowawcach szóstej klasy. Po prezentacji w krótkich i pełnych humoru strofach własnego autorstwa, szóstoklasiści opowiedzieli o sobie, oraz o tym, jak pracowali i spędzali czas w szkole. Na pożegnanie wykonali pieśń ułożoną do popularnej melodii Hallelujah, przy której niejednemu łza zakręciła się w oku. 

  Po programie artystycznym szóstej klasy przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali gronu nauczycielskiemu i personelowi szkoły za dobrze układającą się współpracę i życzyli udanych wakacji.

  Ostatnim punktem programu było pożegnanie absolwentów przez uczniów klasy piątej i wręczenie im w upominku tradycyjnych biretów, które poszybowały w górę w geście radości, że oto już mamy zasłużone WAKACJE!!!

koniec_1koniec_9koniec_8koniec_7koniec_6koniec_5koniec_4koniec_3koniec_2koniec_17koniec_16koniec_15koniec_14koniec_13koniec_12koniec_11koniec_10
 • Data aktualizacji: 2020-09-03 19:40
 • |
 • Licznik odwiedzin: 960 878