PSP im. J.Pawła II w Szczedrzyku

e-mail: info@pspszczedrzyk.ozimek.pl
www: pspszczedrzyk.ozimek.pl/
Data wydruku: 2019-06-19 11:05:09

Z życia szkoły

Wernisaż wystawy poplenerowej "Zaklęte w drewnie"...

5 grudnia w Szkolnej Galerii Plastycznej im. Krystyny Gryc w Szczedrzyku odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Zaklęte w drewnie, zaklęte w kamieniu” Prezentowana wystawa, to plon pracy uczestników tegorocznego jesiennego pleneru dla dzieci i młodzieży pod tym samym hasłem, zorganizowanego pod honorowym patronatem Domu Kultury w Ozimku. Podczas pleneru uczestnicy zwiedzili Zamek książęcy w Niemodlinie, wzięli udział w warsztatach zdobienia pierników, zajęciach dotyczących geologicznej przeszłości Góry Świętej Anny, oraz na Górze Św. Anny odbyli spacer ścieżką edukacyjną do stanowiska nefelinitów, a także do amfiteatru. Zgromadzone na wystawie prace w liczbie 77 powstały głównie podczas pobytu na plenerze, ale także potem, na podstawie wykonanych fotografii i zapamiętanych wrażeń.

Najczęściej stosowane techniki to akwarela, plakatówka, rysunek ołówkiem i kredkami, techniki łączone. Są również prace wykonane w technice haftu. Przybyłych gości, uczestników pleneru, rodziców oraz sympatyków galerii przywitała w imieniu dyrektor szkoły Beaty Bogacz-Woźniak opiekunka galerii Urszula Serafin-Noga. Następnie głos zabrała Justyna Wajs –Fijałkowska, dyrektor Domu Kultury w Ozimku, która krótko przybliżyła gościom ponad 20 letnią tradycję jesiennych plenerów plastycznych, będących ciekawą, wyjazdową formą twórczego działania, integrującą dzieci, młodzież i pedagogów z kilku placówek oświatowych naszej gminy. Wszyscy uczestnicy pleneru otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki.

W części artystycznej w piosence „Grajmy w kolory” wystąpili uczniowie z klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Szczedrzyku oraz Daria Cichoń z klasy IV, która wykonała dwa utwory na skrzypcach. Tradycyjnie podczas wystaw, będących zwieńczeniem jesiennych plenerów plastycznych, publiczność w głosowaniu wybiera prace, które zasługują na wyróżnienie. Tak było i tym razem. Nagrodę w kategorii przedszkole otrzymał Gabriel Rajman. Nagrody w kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum otrzymały: miejsce I - Daria Piechowicz miejsce II – Wiktoria Szulc miejsce III – Julia Słodkowska Nagrody w kategorii klas IV-VI otrzymali: miejsce I - Hanna Wiesbach, Hanna Silicka miejsce II – Liliana Knychas miejsce III – nie przyznano wyróżnienia w kategorii klas IV-VI otrzymali: Zuzanna Grabowska, Kamil Kołodziej, Zuzanna Stańczyk, Kinga Piechowicz, Anna Słodkowska i Liliana Ozon.

Wystawa będzie prezentowana w Szkolnej Galerii Plastycznej im. Krystyny Gryc do końca stycznia. Zapraszamy.