PSP im. J.Pawła II w Szczedrzyku

e-mail: info@pspszczedrzyk.ozimek.pl
www: pspszczedrzyk.ozimek.pl/
Data wydruku: 2019-05-27 15:43:19

Z życia szkoły

Przedświąteczna wyprawa do Chaty Świętego Mikołaja

Zerówka wraz ze starszymi kolegami z klasy III, IV a i IV b postanowiła odwiedzić Świętego Mikołaja, który zadomowił się w Jura Parku w Krasiejowie. 18 grudnia z samego rana w przepięknej scenerii czekała na nas cała świta z Mikołajem na czele. Pani Mikołajowa wraz z Elfami przygotowała dla nas wiele ciekawych zabaw muzyczno – tanecznych, które wprowadziły nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Największą atrakcją okazało się spotkanie z samym Świętym Mikołajem, który z zachwytem podziwiał występy naszych odważnych zerówkowiczów i ich starszych kolegów.

Po wspólnej zabawie nadszedł czas na warsztaty plastyczne przygotowane przez pracowników Jura Parku. Każdy uczestnik samodzielnie wykonał kolorowe pudełeczko, do którego zapakował własnoręcznie zrobione prezenty. Następnie ustawiliśmy się w kolejce do wykonania pachnących, świątecznych mydełek, które po ostygnięciu zabraliśmy do swoich domów. Pięknie zapakowane mydełka okazały się świetnym prezentem dla naszych najbliższych. Niestety nadszedł czas pożegnania z Mikołajem i jego współpracownikami, ale obiecaliśmy, że będziemy grzeczni i spotkamy się z nimi w przyszłym roku.

Po spotkaniu w Chacie Świętego Mikołaja czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Pracownicy Jura Parku przygotowali dla nas film pt. ,, Renifer Nico ratuje święta” oraz przekazali nam sporo informacji o skamieniałościach, które możemy zobaczyć w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Po wycieczce pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły.