PSP im. J.Pawła II w Szczedrzyku

e-mail: info@pspszczedrzyk.ozimek.pl
www: pspszczedrzyk.ozimek.pl/
Data wydruku: 2021-06-22 09:25:06

2017/2018

Wycieczka klas V, VI, i VII do Łodzi

25 maja 2018 roku uczniowie klas V, VI i VII pod opieką Izabeli Grys, Anetty Gajda Janowskiej, Małgorzaty Rudolf i Ewy Lalic odwiedzili Łódź. Mimo nieciekawej prognozy, powitała nas w mieście piękna, słoneczna pogoda. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru jedną z najdłuższych ulic w Europie - ulicą Piotrkowską. Podziwialiśmy piękną architekturę, niezwykłe wykonane w brązie rzeźby sławnych ludzi i Aleję Gwiazd. Z zainteresowaniem przypatrywaliśmy się jeżdżącym ulicą rikszom (rowerom - taksówkom).

Potem pojechaliśmy do planetarium, w którym obejrzeliśmy film pt.: „Na skrzydłach marzeń”. Opowieść o historii lotnictwa i realizowanych przez setek pokoleń marzeniach o lataniu - zachwyciła nas, ponieważ mieliśmy wrażenie wnikania w świat filmu. Momentami nie wiedzieliśmy czy oglądamy film, czy też jesteśmy jego częścią, latając razem z bohaterami. Efekty uzyskane dzięki półkolistemu ekranowi były niezwykłe i zapierające dech w piersiach. Pełni niezwykłych wrażeń przeszliśmy na jedną z najnowocześniejszych stacji kolejowych, która zadziwiała swoim ogromem i przepychem. Dzięki szklanym ścianom mogliśmy obserwować pociągi z góry.

Potem czekało na nas słynne Centrum Hadlowe Manufakura wybudowane na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego, w którym odwiedziliśmy Experymentarium – zalążek muzeum techniki. Tam każdy sam mógł wszystkiego dotknąć! Wystawa Experymentarium to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy). Udaną wycieczkę zakończyła wizyta w McDonaldzie.