PSP im. J.Pawła II w Szczedrzyku

e-mail: info@pspszczedrzyk.ozimek.pl
www: pspszczedrzyk.ozimek.pl/
Data wydruku: 2021-01-19 18:22:15

2018/2019

Szkolne warsztaty i konkurs zdobienia jaj wielkanocnych.

3 kwietnia wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych warsztatach i konkursie zdobienia jaj wielkanocnych. Łącznie w warsztatach wzięło udział 38 uczniów. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach i konkursie, było zaopatrzenie się w zabarwione lub białe ugotowane na twardo jajka. W tym roku, uczestnicy warsztatów przede wszystkim zdobili jajka techniką batikową.

 Organizatorki zapewniły narzędzia, wosk oraz barwniki potrzebne do zdobienia jaj tą techniką. W zorganizowaniu warsztatów pomogli nam nasi goście – twórczynie ludowe, panie Renata Janik i Halina Knosala. Zapoznały uczestników z tajnikami techniki batikowej, udzielały instruktażu i pomocy w trakcie warsztatów, przyniosły też na wzór przepiękne wielkanocne jajka, własnoręcznie ozdobione techniką rytowniczą a także innymi technikami. Po trzech godzinach wytężonej pracy wszystkie kolorowe pisanki zostały ukończone, a uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Potem odbyły się obrady JURY, które przyznało tytuły mistrzów, laureatów i wyróżnienia. Wręczenie nagród i dyplomów sponsorowanych przez Radę Rodziców przewidziane jest jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

 Bardzo dziękujemy paniom Renacie Janik i Halinie Knosala za wszechstronną pomoc w promowaniu ludowych tradycji plastyki i obrzędowości dorocznej.