Galeria plastyczna im. K. Gryc

2016/2017

Andrzejki 2016

news

Andrzejki są specjalną okazją do organizowania zabaw przed rozpoczynającym się adwentem i przypadają na noc z 29 na 30 listopada w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń, ta noc miała moc magiczną, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Dziś zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dzieci i dorośli bawią się żartobliwymi wróżbami, najczęściej wspólnie na organizowanych zabawach i imprezach lub kameralnych domowych spotkaniach. I tak oto w naszej szkole dnia 22.11.2016 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa.                

Zabawa pozwoliła przenieść się wszystkim w świat marzeń i fantazji. Przyczynili się do tego uczniowie klasy VI, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście z Domu Dziecka w Turawie, przeżyli wspaniały wieczór pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów prezentowanych przez didżeja Adama Bochenka. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi, śledząc czy jego (jej), jako pierwszy przekroczy próg.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekamy na następny andrzejkowy bal. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane.

foto_9foto_8foto_7foto_6foto_5foto_4foto_3foto_16foto_15foto_14foto_13foto_12foto_11foto_10foto_1foto_2
  • Data aktualizacji: 2018-08-31 14:53
  • |
  • Licznik odwiedzin: 647 330