Galeria plastyczna im. K. Gryc

2016/2017

Szkolne Jasełka

news

W ostatnim dniu nauki przed świętami w każdej klasie odbyły się wigilijne spotkania z wychowawcami. Składaliśmy sobie życzenia, częstowaliśmy się świątecznymi pierniczkami, obdarowywaliśmy się drobnymi upominkami i śpiewaliśmy kolędy.

Potem wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć przygotowane przez uczniów klasy pierwszej i czwartej jasełka. W świątecznym programie wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Po przedstawieniu kolejne lekcje odbyły się według planu, a potem radośnie „wyfrunęliśmy” ze szkoły, aby w rodzinnych domach przygotowywać się do świąt.

Po przerwie świątecznej jeszcze raz przenieśliśmy się w czasy Bożego Narodzenia podczas przedstawienia jasełkowego zagranego 4 stycznia dla rodziców i dziadków. Kolejny raz zatańczyły na scenie wesołe aniołki, pastuszek o złotym sercu podzielił się darami z będącymi w potrzebie, a rozbójnik poprzysiągł żyć uczciwie, ujęty dobrocią Bożej Dzieciny. Mali aktorzy z zaangażowaniem i wielkim przejęciem wcielili się w swoje role. Rodzice i dziadkowie byli dumni obserwując swoje pociechy na scenie i nagrodzili wykonawców gromkimi oklaskami. Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę Jezus malusieńki. 

szkolne9szkolne8szkolne7szkolne6szkolne5szkolne4szkolne3szkolne2szkolne16szkolne15szkolne14szkolne13szkolne12szkolne11szkolne10szkolne1koledowanie5koledowanie4koledowanie3koledowanie2koledowanie1
  • Data aktualizacji: 2018-08-31 14:53
  • |
  • Licznik odwiedzin: 647 314