Galeria plastyczna im. K. Gryc

2018/2019

Witaj wiosno!

news

Na pierwszy dzień wiosny każdy, bez względu na wiek, czeka z niecierpliwością, a gdy w końcu nadejdzie, pragnie go stosownie uczcić. W dniu 21 marca w Szkole Podstawowej w Szczedrzyku uroczyste powitanie wiosny wiązało się z odrobiną szaleństwa. Głównym celem tego wydarzenia było zachęcenie uczniów do aktywnego działania oraz zdrowej rywalizacji. Ponadto pragnęliśmy przekonać uczniów klas starszych, że ten dzień, szerzej znany, jako Dzień Wagarowicza, warto spędzić w szkole na wspólnej zabawie. Tego dnia wszystkie klasy zaangażowały się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywały m.in. wiosenne stroje oraz artystyczne występy.

 W atmosferze oczekiwania, od rana na korytarzach było kolorowo, gwarno i radośnie. Po trzech lekcjach nauki rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwszym punktem programu był konkurs pt. „Miss i Mister Wiosna”, który spotkał się z ogromnym aplauzem widowni. W takt muzyki, uczniowie przemaszerowali radośnie po sali gimnastycznej prezentując swoje niezwykle oryginalne pomysły na stroje wiosenne. Następnie reprezentanci poszczególnych klas przedstawili dwie propozycje przebrań, tj. eleganckie i śmieszne.

 Jury po wnikliwej naradzie wyłoniło zwycięzców. W klasach 0 – III, Miss Wiosny zostały Stefania Czech oraz Ania Jenczek, Misterem Wiosny został Bartosz Wiora. Natomiast w klasach IV – VIII, Miss Wiosny została Laura Mazur, a Misterem Wiosny został Victor Pielorz.

 Kolejną atrakcją obchodów Pierwszego Dnia Wiosny był konkurs pt. „Mam Talent Show”. Wśród utalentowanych wykonawców znaleźli się m.in. tancerze, śpiewacy, muzycy oraz recytatorzy. Poziom przygotowania był bardzo wysoki a Jury miało trudny wybór. Podczas występów widownia bawiła się znakomicie, klaszcząc i pomagając występującym. W klasach 0 – III, pierwsze miejsce zdobyła Paulina Paluszczak, drugie miejsce przypadło Lenie Lipok, a trzecie zdobyła klasa III w całości.

 Natomiast w klasach IV – VIII, zwycięzcami zostali ex aequo, klasa VI oraz Ania Fikus, Zuzanna Smolnik i Laura Chwalczyk. Drugie miejsce przypadło Darii Cichoń, a trzecie zdobył duet Laura Chwalczyk i Daria Wieszołek.

 Ostatnim punktem programu był konkurs pt. „Familiada”, w którym dwie drużyny składające się z uczniów klas IV – VIII rywalizowały ze sobą odpowiadając na serię pytań. Zabawa była doskonała i towarzyszyło jej dużo śmiechu. Uczestników dopingowała głośnym aplauzem widownia.

 Ten dzień Szkoła Podstawowa w Szczedrzyku z pewnością może zaliczyć do udanych. Upłynął on w bardzo miłej atmosferze i sprawił ogromną przyjemność zarówno uczniom jak i nauczycielom. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni nie tylko gorącymi brawami, ale również słodkimi przysmakami.

 O organizację tego przedsięwzięcia zadbał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Paniami Ewą Staniszewską i Ewą Lalic.

foto_9foto_8foto_7foto_6foto_5foto_4foto_3foto_2foto_16foto_15foto_14foto_13foto_12foto_11foto_10foto_1
  • Data aktualizacji: 2020-05-21 18:29
  • |
  • Licznik odwiedzin: 920 214