Galeria plastyczna im. K. Gryc

2019/2020

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

news

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Nasza szkoła włączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanego przez UNICEF pod hasłem „Dla każdego dziecka dzieciństwo”, solidaryzując się z działaniami na rzecz dzieci z całego świata.

Podczas spotkań z wychowawcami oraz na lekcjach wiedzy o społeczeństwie odbyły się warsztaty przybliżające uczniom zapisy zawarte w Konwencji o prawach dziecka. Uczniowie mieli okazję obejrzeć materiały filmowe ukazujące różnice w przestrzeganiu praw dzieci oraz przykłady łamania tych praw w różnych krajach na świecie. Dowiedzieli się również, kto odpowiada za przestrzeganie praw najmłodszych i gdzie należy szukać pomocy w przypadku naruszania praw dziecka. Zespołowo wykonali kolorowe plakaty podsumowujące zdobytą wiedzę, które ozdobiły szkolne korytarze.

Symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie jest w tym dniu kolor niebieski, nasi uczniowie też przyszli w tym dniu ubrani na niebiesko, pojawiły się też wesołe, niebieskie baloniki.

foto_6foto_5foto_4foto_3foto_2foto_1
  • Data aktualizacji: 2020-09-03 19:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 958 651