Galeria plastyczna im. K. Gryc

2019/2020

Klasowe wigilie i szkolne przedstawienie jasełkowe

news

W ostatnim dniu nauki przed świętami w szkole panował świąteczny nastrój. W holu na parterze błyskała kolorowymi światełkami szkolna choinka, bogato przystrojona przez naszą panią woźną w ozdoby, wykonane przez kolejne pokolenia uczniów. W każdej klasie i na korytarzach już wcześniej rozwieszono bożonarodzeniowe dekoracje. Z samego rana uczniowie wszystkich klas spotkali się ze swoimi wychowawcami na klasowych spotkaniach wigilijnych, podczas których składali sobie świąteczne życzenia, śpiewali kolędy i obdarowywali się drobnymi upominkami. Potem wszyscy zeszli do sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów pierwszej klasy.

 Kolejny raz za sprawą pięknej dekoracji oraz małych aktorów, którzy z przejęciem wcielili się w przydzielone role przenieśliśmy się do Betlejem, żeby uczestniczyć w cudzie Bożego Narodzenia. Przedstawieniu towarzyszyły bożonarodzeniowe utwory instrumentalne i wokalne w wykonaniu uczennic klasy IV, V, VII i VIII, natomiast znane polskie kolędy śpiewaliśmy wszyscy razem.

 Po skończonym występie uczestnicy Gminnego Konkursu na ozdobę choinkową otrzymali dyplomy uczestnictwa i słodycze, pani dyrektor przypomniała wszystkim o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas przerwy świątecznej, po czym wszyscy rozeszli się do planowych zajęć.

foto_8foto_7foto_6foto_5foto_4foto_3foto_2foto_13foto_12foto_11foto_10foto_1
  • Data aktualizacji: 2021-05-05 22:21
  • |
  • Licznik odwiedzin: 985 417