Człowiek dziki z prehistorii czy z Afryki - wystawa i zajęcia otwarte w szkolnej galerii im. Krystyny Gryc

 

15 marca kolejne wydarzenie- inauguracja nowej wystawy w szkolnej galerii plastycznej im. Krystyny Gryc zgromadziło licznie przybyłych uczniów i rodziców. Autorami prac są uczniowie klas III, IV, V i członkowie kółka plastycznego, oni także byli uczestnikami działań związanych tematycznie z wystawą oraz aktorami podczas wernisażu.

Wystawa składa się z czterech części „Menu człowieka prehistorycznego”, „Taniec”- prac wykonanych w technice pasteli olejnej, „What do animals eat”- rysunkowych prac projektowych z języka angielskiego oraz prac o tematyce afrykańskiej: przestrzennych masek inspirowanych wzornictwem afrykańskim oraz zwierząt wykonanych przestrzennie w technice formowania różnych gatunków papieru. Wystawę dopełnia scenografia przygotowana do scenek z życia człowieka prehistorycznego.

Potem nastąpiła część afrykańska zajęć, w której wystąpili kolejno po sobie członkowie kółka artystycznego z dwoma zabawnymi piosenkami „Murzynek Bambo” i Murzyńska krew” oraz uczniowie klasy III z rytmiczną i energetyczną piosenką „Afryka dzika”. Kolejnym punktem programu był konkurs afrykańskiego tańca solowego dla uczniów i rodziców, w którym nagrodami były maski „afrykańskie” wykonane przez panią Urszulę Serafin- Noga. Nagrody zdobyli: uczeń Marcel Sladek i pani Anita Grabowski. Ostatnim punktem programu była prezentacja „gimnastyki mózgu” Paula Dennisona- metody wspomagania i aktywizowania procesu naturalnego uczenia oraz samorealizacji jednostki poprzez proste ćwiczenia fizyczne.

Wernisaż był doskonałą okazją do wspólnej zabawy dzieci oraz dorosłych i pokazał w całej okazałości pomysłowość, twórcze myślenie oraz rozliczne talenty uczniów.

                                                Urszula Serafin - Noga

prehistoria1
prehistoria1
Galeria
 do góry