Galeria plastyczna im. K. Gryc

 

2011/2012 - Z życia szkoły

Czy znamy numery alarmowe? Kiedy można przechodzić przez jezdnię? Jak bezpiecznie się bawić?

Odpowiedzi na te i podobne pytania można było uzyskać podczas spotkania, które poświęcone było względom bezpieczeństwa. Odbyło się ono 6 czerwca w PSP w Szczedrzyku w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Do udziału w spotkaniu zaproszono przedstawicieli policji, którzy na ten moment wcielili się w rolę lektorów. W nowej roli sprawdzili się aspirant Anna Wardak- Musiał i aspirant Grzegorz Musiał, którzy z dużym zaangażowaniem czytali dzieciom wierszyki. Zadanie nie było łatwe, bo widownia była bardzo wymagająca! Stanowili ją uczniowie kl. I-III oraz grupy dzieci przedszkolnych z przedszkola w Szczedrzyku.

Spotkanie rozpoczęło się od zagadek, które czytała specjalnie zaproszona na tę okazję była dyrektor szkoły Jadwiga Wiesbach. Dotyczyły one rozważnego zachowania na drodze. Dzieci chętnie i szybko włączyły się do wspólnej zabawy w zgadywanki. Wykazały się przy tym nie tylko dużą wiedzą ale i dociekliwością. Zaproszeni goście musieli również odpowiadać na pytania dotyczące ich pracy w policji. Bibliotekarka Sonia Piosek, która również uczestniczyła w spotkaniu, zachęciła dzieci do odwiedzania biblioteki i pokazała ciekawe książeczki przeznaczone właśnie dla nich. Zakończenie spotkania miało muzyczny akcent. Uczniowie kl. II zaśpiewali piosenkę utrwalającą zasady bezpieczeństwa a grupa przedszkolna zrewanżowała się piosenką o tematyce ekologicznej.

Dziękując za spotkanie, uczniowie wręczyli gościom upominki a dyrektor szkoły Anetta Gajda- Janowska uhonorowała ich tytułem ”Przyjaciel Szkoły”.

Wszyscy bowiem wiemy, że najlepiej wychodzą rzeczy, które robi się wspólnie z przyjaciółmi!

  • Data aktualizacji: 2020-09-03 19:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 960 843